پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان- اخبار
برگزاری همایش جوانی جمعیت و حمایت از خانواده ویژه مربیان کلاس های آموزشی هنگام ازدواج

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/5/5 | 
همایش جوانی جمعیت بصورت وبینار با حضور دکتر سعید گل فیروزی سرپرست دانشگاه ؛ دکتر ایروانی مشاور بهداشت و درمان؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی مسئول  دفتر نهاد رهبری در دانشگاه؛عابدی معاون پیشگیری امور اجتماعی دادگستری، دکتر کاوسی مشاور بانوان ریاست دانشگاه و دکتر صداقت معاون فنی مرکز بهداشت و جمعی از مسئولین و کارشناسان مرتبط با برنامه های جمعیت و فرزنداوری در سالن اجتماعات شهید آوینی دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار گردید.در این همایش رابطین استانی برنامه در دستگاههای همکار،مربیان کلاس های اموزش هنگام ازدواج چهار دستگاه مجری( دادگستری، سازمان تبلیغات اسلامی، بهزیستی و بهداشت)در ۱۴ شهرستان استان و مدیران و کارشناسان مسئول و کارشناسان مرتبط و متناظر شهرستانی بصورت وبینار حضور داشتند .
 

دکترگلفیروزی ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص این همایش گفت: هدف از برگزاری این همایش ، تبیین سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده و موضوع جمعیت و فرزند آوری همواره مورد  تاکید معظم له بوده  و می فرمایند این موضوع برای بنده بسیار مهم  می باشد . ایشان در ادامه با ذکر نکات مهمی در خصوص عوامل موثر بر جمعیت و باروری ، به ضرورت توجه ویژه به اجرایی شدن مفاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکید نموده و از تمامی مربیان و مدیران و کارشناسان دست اندرکار این برنامه  تشکرنمودند.

در ادامه این همایش حجت الاسلام حسینی کوهستانی مسئول دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دانشگاه افزود: امروزه در حقیقت در اجتماع با کاهش ازدواج رو به رو هستیم و آمار طلاق در کل جامعه و اکثر کشورها نگران کننده می باشد . ایشان در پایان با اشاره بر اینکه یکی از عوامل استحکام خانواده دین داری ، پرهیز غیبت و دروغ و رعایت عفاف و حجاب است بر  اموزه های ارزشمند دین مبین اسلام در روابط خانوادگی و همسرداری تاکید فرمودند.

در ادامه اقای عابدی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز گفت: یکی از فلسفه های مقدس در نظام جمهوری اسلامی ازدواج است و یکی از حلال های مورد غضب خداوند متعال طلاق هست . ایشان همچنین بر حقوق متقابل زوجین متعاقب عقد ازدواج اشاره نموده و به نکات مهمی در این خصوص تاکید نمودند.

در پایان دکتر صداقت معاون فنی مرکز بهداشت استان نیز با ارایه وضعیت موجود شاخصهای جمعیتی کشور و استان افزود: کاهش باروری ، ریزش جمعیتی را بدنبال خواهد داشت و سیاست های جمعیتی توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این باره سالها قبل ابلاغ شده و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در همین راستا تدوین شده و می بایست بصورت جدی در دستور کار کلیه دستگاهها قرار گیرد.
 
نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان:
http://goums.ac.ir/find.php?item=70.4779.60682.fa
برگشت به اصل مطلب