پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان- اخبار
به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و روز دزفول؛ اردوی جهادی در منطقه کم برخوردار گلریز شهرستان فاضل آباد برگزار شد

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/3/8 | 

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با همکاری بسیج جامعه پزشکی  و بسیج اساتید دانشگاه و شبکه بهداشت علی آباد و مرکز بهداشت فاضل آباد، به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و روز دزفول، روز مقاومت و پایداری صبح روز سه شنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ اردوی جهادی در منطقه کم برخوردار گلریز شهرستان فاضل آباد برگزار گردید.

در اردوی یکروزه جهادی که با هدف کمک به ارتقا سطح سلامت و کمک به بهداشت مناطق محروم در منطقه گلریز شهرستان فاضل آباد برگزار شده بود، تعدادی از افرادی که از قبل شناسایی شدند و مراجعه کنندگان، از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل دندان پزشکی، مامایی و زنان، اطفال، عمومی، داخلی، مشاوره و توزیع رایگان دارو و خدمات غربالگری مانند تست قند، فشار خون بهره مند شدند.

پزشکان متخصص، دندان پزشک و تعدادی از دانشجویان به بیش از ۳۰۵ نفر از مردم این منطقه محروم ارائه خدمات رایگان داشتند و در مدت زمان برگزاری این اردو خدمات درمانی در زمینه داخلی (۷۰ نفر) و عمومی( ۹۰نفر)، اطفال( ۷۵نفر)، ماما(۵۵ نفر)،  به مردم منطقه گلریز شهرستان فاضل آباد ارائه شد. همچنین با حضور دندان پزشکان، ۷۰‌ خدمت شامل: کشیدن دندان ( ۴۰ نفر) و پر کردن (۲۰ نفر) به اهالی منطقه صورت گرفت و روانشناسان گروه به مشاوره فردی مراجعین و بازی درمانی با کودکان اقدام نمودند.

ضمنا در برگزاری این قبیل اردوهای جهادی، در صورتی که مراجعه کنندگان نیاز به پیگیری های بعدی و یا ارجاع به بیمارستان داشته باشند، پیگیری های ملزومه در این جهت از طریف کانال ها و مسیر های ارتباطی مجازی صورت خواهد گرفت.

شایان ذکر است دکتر صادقعلی عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، مهندس واعظی شهردار و مهندس حکیمی رئیس شورای شهر فاضل آباد در طول برگزاری این اردو از مجموعه فعالیت های جهادگران بازدید کردند.

نشانی مطلب در وبگاه پایگاه خبری وب دا علوم پزشکی گلستان:
http://goums.ac.ir/find.php?item=70.4779.59957.fa
برگشت به اصل مطلب